Oon kerran käyny viime kesänä. Suunnitelmissa on ollut järjestää täältä etelän suunnasta jonkin sortin kurapyöräosasto jonain torstaina tuolla pyörähtämään. Mitään tarkempaa ei vielä ole suunniteltu...
muutamaan otteeseen useampana vuonna tuolla on tullut pyörähdettyä.. Tuossa jokunen viikko sitten kun oli tämän kauden avajaiset ajoin siitä ohitse ja pyöriä siellä kyllä oli niin maan pirusti ettei sekaan olisi mahtunut. Enemmän kurapyöriä siellä kyllä sais olla..
On tullut käytyä, tosin ehkä about kerran kuussa, mutta joka kerran tosissaankin paikalla pyöriä kun meren mutaa... ...kyllä nyt kuluvanakin kesä tuonne pitää mennä käymään.
Tänä kesänä en ole käynyt mut edellisinä aika monta kertaa, tuntuu olevan ainta täynnä se satama...
Ihan mukava paikka mut ei tosiaan paljon kurapyöriä näy!
Ilmoitelkaahan jos on isompi porukka lähössä niin tullaan kans
Nostetaampas ylöspäin kun tuli tänään tuolla pyörähdettyä. Nyt näytti olevan kurapyöriäkin jonkin verran.. Africa Twinejä iso liuta, pari domia, ST, DR800, Gessu Bemuja jne. Ei siellä kauaa kyllä jaksanut patsastella kun ajoilma on niin komea.
Käytiin taas vaihteeksi jälkikasvun kanssa kääntymässä Suvirannassa. Kovin on kyykky/kustomi-voittoista tosiaan kulkineet.
Mitäpä jos paikalle osuvat PKP-foorumilaiset (mikäpä ettei rekisteröitymättömät häng-öraunditkin ) pyrkisivät vastedes parkkeeraamaan samalle suunnalle jotta kurakulkineetkin erottuisivat paremmin joukosta? Samalla voisi taas joku nimimerkki saada naaman.
Oikealla parkkipaikalla on yleensä sen verran tunkua että siellä paikkaa ei niin vain valita, mutta siinä nurmella koivujen seassa on usein ollut tilaa myöhempäänkin saavuttaessa. Esim. takanurkassa lähellä sisääntuloväylää voisi olla hyvä paikka, sinne kierrettiin tänäänkin ST parkkiin. Kauempaa se pussinperä näyttää vaikealta kulkea, mutta kun määrätietoisesti ajaa hiljalleen väkijoukon sekaan niin ura aukeaa kuin Korsikan rallissa konsanaan.
Tänään käytiin kans, porukkaa oli kyl ihan mukavasti. Viime viikolla näytti olleen n 770 mopoo... Tuli otettua muutama kuvakin sieltä, laitetaan niitä tähän näytille.
Hyvältähän toi näyttää. Pahus kun ei pääse ainakaan kahteen viikkoon. Tänäänkin meinasin poiketa työmatkalla, mutta yllättäen tuli taas lähdettyä liian myöhään töihin.
Kohta sinne tosiaan täytyy olla kurapyörä, että mahtuu mukaan, voi nääs oikasta nurmikon kautta