luiki kirjoitti:Luovun lattiapaikasta tulen telttaillen.
Tuon hintaerotuksen voi järjestäjä pitää
On siellä petipaikkojakin vapaana.
Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Miten tää oikein menee...
Ei ole mitään väliä, jos ajaa kovaa ja pääsee ensimmäisenä perille, mutta on väärässä paikassa. Mukaillen Iina Rytikangas
Seikkailu alkaa, kun suunnitelma pettää
Jiihaa... sehä ois AT ralliin siirtymäpäivä.
Huippu juttu. Mut miten tässä nyt malttaa starttiin asti odottaa... kerkeää kamelin pakata kyllä huolella.
Pitkälahden ABC klo12 ja siitä savolaisia navigeerauksia eli mukavia maalaismutkia kohti.
RIDE SAFE!
Mäd RÄKSÄ: "I am just here for the gasoline"
EXC500-F Sixdays: "Tuokee lissee bensoo..."
Todennäköisesti startin tiiviste päässyt hieman kutistumaan käytön puutteen vuoksi. Uusi tiiviste maksaa vain 3,3e, mutta vaihdon vuoksi on purettava puoli pyörää, jee.
Lähetetty minun ELP-NX9 laitteesta Tapatalkilla
Rider on the storm Ex: BMW F 650 GS Dakar '06, BMW F 650 GS '08, BMW F 800 GS '12, Husky 701 Enduro '16... --> '18
Kanttura kirjoitti: ↑La Kesä 06, 2026 8:28 am
Todennäköisesti startin tiiviste päässyt hieman kutistumaan käytön puutteen vuoksi. Uusi tiiviste maksaa vain 3,3e, mutta vaihdon vuoksi on purettava puoli pyörää, jee.
Lähetetty minun ELP-NX9 laitteesta Tapatalkilla
Sattuipas huono tuuri. Onneks ei mitään pahempaa vaikka töitä teetättää.
Nyt kun päässyt turvallisesti melkein kotia eli mökkisaunan terassille fiilistelemään niin kiitokset järjestäjille ja 4 ajoporukalle. Paikka oli hieno.
Olipahan hieno tapahtuma. Kiitos reittimestarille loistavasta reitistä. Kiitos Ninnille ja Savosudelle järjestelyistä. Kiitos myös muillekin jotka tekivät ihan mitä tahansa tapahtuman eteen, osallistujat siis mukaan lukien.
Kiitos kaikille tasapuolisesti ja erityisesti Å:lle mökin vuokrauksesta ja organisoinnista!
Ninni kiittää ja niia. Kolmena kesänä peräkkäin järjestettiin ja supermahtavaa ollut. Jäämme historiankirjoihin kuuluisina 2 päällä ajajina hiukan haasteellsimmissakin olosuhteissa. 1,5 vuotta ollaan oltu ilman AT-motoa ja se harmittaa. Ehkä joidenkin vuosien päästä taas tullaan ajoreitille AT;lla. (Ei tuu muun merkkistä motoa.)
Tää foorumi jää seurantaan kuitenkin! Pitäähän se seurata, missä ensi vuonna pärisee...