Sivu 1/1

Teollisuusmagneetti, mistä

Lähetetty: Ti Kesä 21, 2005 10:51 am
Kirjoittaja A&KTM
Eli sigman anturiin pieni ja tehokas magneetti hakusessa. Jyväskylän ainut elektroniikkapaja ei noita löytänyt edes luettelosta. Yleiselektroniikalla olis ja jossain muuallakin, mutta 0.25 €:n tavarasta ei kerta kaikkiaan huvita maksaa 10€:n lähetyskuluja. Löytyskö joltain hyllystä tai olisiko muuta asiaa liikkeeseen joka noita myy niin voisin kohtuulliset kulut tuosta vaivasta korvata.

Lähetetty: Ti Kesä 21, 2005 11:33 am
Kirjoittaja prospec
Etsiskelin kerran basso- ja kitaramikkeihin magneetteja, tämmöisen firman löysin Siuntiosta: http://www.i-magnetoy.com/
Mikit jäi tekemättä mutta muistelen että olisivat lähettäneet muutaman magneetin hyvinkin edullisesti, kannattanee kilauttaa.

Lähetetty: Ti Kesä 21, 2005 1:32 pm
Kirjoittaja Veijo
Minulle ystävällinen motoristi toi Sigmaa varten magneettikytkimen Oulusta SP-Elektroniikasta. Katso http://www.spelektroniikka.fi/kuvat/48.pdf

Eiköhän joku oululaisista kuraihmisistä hae haluamasi emmeen kaupasta ja lähetä kirjeessä. Tulee halvemmaksi kuin postiennakot yms.

Edit: Entisessä LC4:ssani on MK4+M4.

-Veijo-

Lähetetty: Ti Kesä 21, 2005 1:34 pm
Kirjoittaja karmolis
Bebekiltä itse "bulvaanin" kautta hommasin, ei just huvittanut maksaa pikkuosasta moninkertaisia postikuluja. Mulla muuten pitäis olla niitä vielä ylimääräisiäkin, katon jos löydän.

Lähetetty: Ke Kesä 22, 2005 9:31 am
Kirjoittaja Happi
Kannattaa tarkistaa kaikkien tuttujen jääkaappien ovet. Niistä ovien koristeista löytyy joskus hyviä magneetteja.

Happi

Lähetetty: Ke Kesä 22, 2005 9:35 am
Kirjoittaja A&KTM
I-magnet ratkaisi asian loistavalla ja nykypäivänä harvinaisella tavalla ja ilmoitti lähettävänsä magneetit minulle ilmaiseksi näytteenä.

Antti