Onko tyyppijuttu alipainekaasarissa, vai onko oikeasti jotain vialla? Nimittäin DR:ni lähes stumppaa itsensä tai jopa stumppaa rajumman röykyn jälkeen (tähän riittää siis routapatti valtion soratiellä).

Eli aivan kuin luisti tippuisi kaasarissa alas.
Mahtaisiko tässä tapauksessa olla vika kalvossa? Aiemminkin on ollut samaa oireilua, tarkistin silloin kaasuttimen kalvon ja se näytti ehjältä. Nyt tietty asiat voivat olla toisin.

Houkuttaisi kovasti suoravetokaasutin-investointi, mutta nyt se ei ole mahdollista. Tärkeintä olisi päästä mahdollisimman pian eroon tuosta vaivasta. Ei nimittäin ole kiva ajaa seisaaltaan, kun röykyn jälkeen meinaa lentää sarvien yli kun veto loppuu. Crossiradalle tai röykkyiselle polulle ei ole mitään asiaa tuon ongelman kanssa..
Onko muilla millaisia kokemuksia asiasta ja mikä neuvoksi tähän ongelmaan?