pitkä putki???

Yleistä keskustelua enduroista

Valvojat: Jukka, Moderaattorit

canam
Viestit: 778
Liittynyt: Ke Marras 10, 2004 9:10 pm
Pyörä: canam
Paikkakunta: turku

pitkä putki???

Viesti Kirjoittaja canam »

Onkohan turun seudun kavereilla jäänyt putki päälle vapusta???
Hiljaista on täällä foorumilla.
Eikä liikettä havaittavissa teilläkään.
Kale, Jarno ja minä olimme reilun 200km:n lenkillä.
Keli mitä mainioin.
canam
Avatar
petev
Viestit: 772
Liittynyt: To Loka 07, 2004 4:50 pm
Pyörä: F850GS

Viesti Kirjoittaja petev »

No ei putki, mutta tuntuu olevan kaikenlaista muuta aktiviteettia, tänään tuli ajeltua SM vanteet alla hiukka. Huomenna vois johonkin mennä, mutta se tampereen reissu vähän turhan pitkä mulle... vieläkään sitä isoa tankkia paikalla.
Seuraavat pari viikoloppua menee se jenkkireissun takia munilleen.. pitäiskö perkules vuokrata siellä joku peli, Texas on yks iso santalaatikko kuiteskin.
Jarno
Viestit: 2617
Liittynyt: Ma Syys 27, 2004 2:39 pm
Pyörä: KTM 640 Adv R
Paikkakunta: Piikkiö
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Jarno »

petev kirjoitti:No ei putki, mutta tuntuu olevan kaikenlaista muuta aktiviteettia, tänään tuli ajeltua SM vanteet alla hiukka. Huomenna vois johonkin mennä, mutta se tampereen reissu vähän turhan pitkä mulle... vieläkään sitä isoa tankkia paikalla.
Seuraavat pari viikoloppua menee se jenkkireissun takia munilleen.. pitäiskö perkules vuokrata siellä joku peli, Texas on yks iso santalaatikko kuiteskin.
XR650R koeajoon?
Avatar
petev
Viestit: 772
Liittynyt: To Loka 07, 2004 4:50 pm
Pyörä: F850GS

Viesti Kirjoittaja petev »

Mahtaiskohan sellaisen saada sieltä, kiinnostais kyllä kokeilla.
Avatar
Akilleus
Viestit: 605
Liittynyt: Pe Touko 20, 2005 9:33 am
Pyörä: KTM 1290 SAR
Paikkakunta: Littoinen, Lieto

Viesti Kirjoittaja Akilleus »

Juu vuokraa/ota koeajoon siellä Jenkeis joku kurapyörä, mult saat gepsin lainaan, talletat träkking-jäljen ni meil o valmis reitti ajettavaks Jenkeis :D Käyrään siäl sit joku viinonloppu vetämäs se :wink:
terv. Tapsa ja Afrikkalainen
Vastaa Viestiin