Sivu 1/1
IMG tiedostojen yhdistäminen??
Lähetetty: Pe Tammi 13, 2012 2:27 am
Kirjoittaja Gessuli
Millä saa yhdistettyä useita .IMG tiedostoja yhdeksi?? GMAPTOOL on käytösä, mutku en osaa.. onko muita vahtoehtoja? Myös pikakurssi tuohon gmaptooliin otetaan vastaan..

Re: IMG tiedostojen yhdistäminen??
Lähetetty: Pe Tammi 13, 2012 1:33 pm
Kirjoittaja Eemo
Näkyykö eri kartat Mapsourcessa alasvetovalikossa mitkä haluat yhdistää? Miten itse teen on että valitsen kartan ja maalaan alueen jonka haluen siirtää naviin. Valitsen toisen kartan alasvetovalikosta ja maalaan myös tästä alueet jotka haluan. Näin saan samaa .img -tiedostoon tie- ja topo-kartan vaivattomasta. Tämä ei varsinaisesti vastannut alkuperäineen kysymykseen kylläkään.
Re: IMG tiedostojen yhdistäminen??
Lähetetty: Pe Tammi 13, 2012 7:17 pm
Kirjoittaja Gessuli
Itselläni basecamp käytössä, mutta hyvin näkyy siellä noi kartat, navissa ei sitten näykkään.. niin ja kartat on navin kortilla..
Re: IMG tiedostojen yhdistäminen??
Lähetetty: Pe Tammi 13, 2012 10:10 pm
Kirjoittaja Eemo
No jos ne näkyy Basecampissä niin sitten ne pitäisi näkyä myös Mapinstall-ohjelmassa.
Valitse sieltä alasvetovalikosta kartta, maalaa haluttu alue, valitse toinen kartta alasvetovalikosta,
maalaa taas haluttu alue jne. ja lopuksi paina lähetä kartta-nappulaa.
