Mistäs nyt näen reitit mitä KaMoKe jäsenilleen tarjoaa? Voisi lähteä pe-la kokeilemaan vähän enduroajoa, mutta hieman mietityttää että jos pyörä jättää itsensä metsään eikä ole kärryä /koukkua autossa.. Joku kaveri olisi tietysti hienoa jos löytyisi näyttämään vähän mallia ensikertalaiselle.
Niin ja siis pyörä kilvissä ja kortti taskussa että ei sitä pakko suljetulle radalle ole päästä.
Edit: Hups, tämä viesti piti laittaa Tampereen seudun porukka-ajo ketjuun, mutta lähtikin omana ketjunaan (pitääpä muokata otsikkoa hieman..)
Ajelemaan viikonloppuna 7.-8.2.2014 (Tampere)
Valvojat: Jukka, Moderaattorit
Ajelemaan viikonloppuna 7.-8.2.2014 (Tampere)
Viimeksi muokannut ric_91, To Helmi 06, 2014 9:49 am. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Re: ajelemaan mielis..
tehotankin kulmilla on kisat ensi lauantaina.ric_91 kirjoitti:Mistäs nyt näen reitit mitä KaMoKe jäsenilleen tarjoaa? Voisi lähteä pe-la kokeilemaan vähän enduroajoa, mutta hieman mietityttää että jos pyörä jättää itsensä metsään eikä ole kärryä /koukkua autossa.. Joku kaveri olisi tietysti hienoa jos löytyisi näyttämään vähän mallia ensikertalaiselle.
Niin ja siis pyörä kilvissä ja kortti taskussa että ei sitä pakko suljetulle radalle ole päästä.
-ville
---x mopolla suohon x---
Re: Ajelemaan viikonloppuna 7.-8.2.2014 (Tampere)
Noita reittejä ei kyllä oikein missään näy. Tehotankki (kangasalan puolella, vatialantien varressa) ja hirviaita (lähellä tarastenjärven kaatopaikkaa) on itellä noi lähimmät niin niissä on tullut eniten hypättyä. Voisin pienellä varauksella lähtee mukaan lauantaina iltapäivästä tai sunnuntaina hirviaidalle jos tässä nyt ei mitään kummallista ilmaannu. Kaatuilun mallia osaan näyttää, eri asia sit kannattaako siitä yrittää oppia mitään 